Yasal

1) - İlan yayıncısı Kiralikvilla.com’da ilanlarını yayınlayarak “İlan Yayınlama Kuralları”nı kabul etmiş sayılır. Bu sebeple ilan yayınlayan her kişi ve kurum kurallara riayet etme mecburiyetindedir.

2) - İlan yayıncıları ilanın içeriğiyle ilgili bilgilerin doğruluğundan sorumludur. İlan bilgileri içerisindeki gerçek dışı fiyat, bilgi ve parametreler sonucunda ilan, ilan sahibinde danışılmaksızın sistemden kaldırılabilir.

3) - İlan içerisinde yer alan fotoğrafların ilan ile ilişkili olması, ilanı yayınlayan kurumun ya da kişinin logo, tanıtım görseli vb.. olmaması gerekmektedir. Sistemde bulunan diğer ilanlardan ayrışmak maksadıyla ve haksız rekabet yaratmak amacıyla ilan resimlerinin üzerine herhangi bir yazı, ikon, şerit, çerçeve yerleştirilmesi fotoğrafın yayından kaldırılmasına sebep olabilir.

4) - İlan sahibi aynı ilanı ilgili sadece bir adet ilan yayınlayabilir. Aynı ilan ile ilgili girilecek çoklu kayıtlar mükerrer ilan sayılacaktır. Mükerrer ilanlar haksız rekabete yol açtığından ötürü sistemden ilan sahibine duyurmaksızın tamamen kaldırılabilir.

5) - İlan başlığı içerisinde yalnızca ilanda söz konusu olan ilana ait bilgiler verilebilir. İlan başlığı içerisinde sadece üyelik bilgilerinin dışında iletişim bilgisi gibi haksız rekabete yol açabilecek bilgilerin yer verilmesi ilanın yayından kaldırılmasına sebep olabilir.

6) - İlan başlığı içerisinde Türkçe karakterler, Türk alfabesinde bulunmayan X, W, Q harfleri, rakamlar, nokta(.), virgül(,), ünlem(!) noktalama işaretleri kullanılabilir. Bu karakterlerin dışında kullanılacak alfanumerik olmayan, rekabete gölge düşürecek hiçbir karakterin ilanlarda yer almasına izin verilmeyecektir.

7) - İlan sahibi tarafından müsaitliği kapatılmış ilanlar, ilan sahibi tarafından arşivlenmelidir. Kiralikvilla.com sistemindeki operasyonu tamamlanmış ilanları belirli periyotlarla sistem haricine çıkarma hakkını saklı tutar. Bu işlem sonrasında doğacak yedekleme problemlerinden Kiralikvilla.com sorumlu değildir.

8) - İlan bilgilerinin doluluğu ve doğruluğu, fotoğrafların kalitesi ve geçmiş hareketler göz önünde bulundurularak ilan sahiplerinin ilanları değerlendirilebilir. İlan yayınlama kurallarını sıklıkla ihlal eden kullanıcıların sözleşmesini tek taraflı olarak fesh etme hakkını Kiralikvilla.com saklı tutar. Aynı şekilde ilan bilgilerini daimi olarak doğru ve hatasız giren kullanıcılar, haksız rekabete yol açmayacak şekilde sistem algoritması tarafından ödüllendirilerek ilanların öne çıkması sağlanabilir.

9) - İlan yayınlama kurallarına riayet etmeyen kullanıcıların ilanlarındaki bilgilerinin bir kısmı ya da tamamının yayından kaldırılması hakkını Kiralikvilla.com saklı tutar.